Travestilere Genel Bakış

Travesti , insanlar atıfta travestiler , bu nedenle varsayarak, doğumda kişiye tahsis farklıdır cinsiyet bir ifadesidir cinsiyet rolünü amaçlayan toplum tarafından dayatılan olduğundan farklı için farklı bir anlatım geçiş, onun ifadeleri çoğunda, travesti doğumda atanan erkekler kişilerde tecelli, ancak amaçlayan de elbiselerini yoluyla kadın inşaat ve ya olabilir olabilir estetik ve cerrahi işlemleri dahil değildir.  Bu kimlik vardır diğer kimlikler ile ilgili özelikleri. Transeksüel cinsiyet, sınıf, ırk, etnik köken ve büyük şehirlerin kentsel bağlamda gibi unsurları birleştirerek, farklı toplumsal ve kurumsallaşma süreçlerinde.

Bilimler içinde tıp ve psikoloji travestiliği sık sık da dahil olmak üzere, birkaç kategoriye ayrılmıştır: çapraz – giyinme fetişist , teşhirci travestilik ve çapraz – giyinme transseksüel.

Genel olarak, yaşadığımız nasıl / bir davranışı (travesti) olarak tanımlayabilirsiniz. Cinsiyet onların gelen uyumsuz biyolojik cinsiyet , yani tecrübe cinsiyet kimliği ve Travestilere. Travestiler en çok bölümü ve nüfusun tarihsel en görünür transgender travestilerin yanında kapsadığı transseksüellere.

Fetişist travestilik olduğunu almak için ana hedefi ile karşı cinsten giysiler giyerek karakterize heyecan , cinsel ve karşı cinsten bir görünüm yaratıyor. Sonra bu bağlamda belli bir pişmanlık çoğu zaman orgazm cinsel uyarılma düşüş ile karşı cinsten giysiler çıkarmaya gerek, örneğin, karakterize. Benzer bir yaklaşımda bir davranış biçimi olarak fetişist travestilik görmektedir sevilen ve kabul edilmesi için kalıcı bir arzu ile ilişkili belli bir kaygı, gerginlik, endişe, güvensizlik ve aşağılık, örneğin, karakterize “endişeli Kişilik veya kaçın”. Bu yaklaşımların ortak biz hareket ile ilişkili bazı ağrı vurgulamak çapraz giyinme, muhtemelen fetişist travestilik bir kabul edilebilir olduğu görüşünü haklı nedeni patolojipsikiyatrik uzun vadeli. Uluslararası Hastalık Sınıflaması ve DSÖ (ICD) terimi travestiliğin iki konumu üzerinde yaklaştı: “fetişist travestilik” ve “cinsel tercihi çoklu travesti yaklaşımları”

Trans travestilik çoğunlukla parafili olarak karakterize değildir fetişistik travestilikten farklıdır. Karşı cinsten kıyafetler giyinmek arzusu daha da ilişkili toplumsal cinsiyet kimliği yaşamak ve karşı cinsten olarak kabul edilmesi arzu ile karakterizedir; Transseksüellerin, Travesti ve bazı crossdressers bazen veya pansuman, bu arzuyu ifade edebilen bir gün-gün ve sonunda tam karşı cinsten bir kimlik almak. fetişistik travestilik trans transvestizmin erken aşamalarında mevcut olabilir.

Crossdresserlar (CD) cinsel haz, ya da başkaları için deneyim (erkekler için) kadınsı tarafı, (kadınlar için) erkek, profesyonel nedenlerle gelen, birçok nedenden herhangi biri için karşı cinsle ilgili giysi veya kullanım nesnelerini, aşınma insanlardır.

Travestiler, onlar karşı cins gibi sanki günün büyük bir bölümünü, hatta gün-gün yaşayan insanlardır. Karşı cinsle giyim ile travesti ilave olarak istenen cinsiyet ünsüz kayıtlı isim, saç kesimi, evlat edinme modları ve ses tını kullanımı yaygındır. Kullanımı hormonları ve sahne kozmetik ameliyatlar , protez dahil, göğüsler ve artış kadınsı hislerde , istenilen sıklıkta vücut getirmek için travesti tarafından kullanılmaktadır.

Travesti terimi, kök Latin , dilden kaynaklanan Fransız bir varyantı olarak Burlesque kuvvetle ilişkili (sanatsal bir tarz) erotizm kadın onbeşinci yüzyıldan biraz ve kışkırtıcı giyim vardı. Benzer bir terim, travesti , orijinal Alman çalışmalar dan icat edildi seksolog Alman Magnus Hirschfeld  travesti ve travestilik ile alakalı bir eser yayınladı,

Travesti kategorisi daha yaşlı transseksüel , bu nedenle kullanılır. Kullanılan duygusu, çoğu zaman, aşağılayıcı olduğundan bu artan kullanımı, ancak, önyargı ile işaretlenir. Bu yazarın, çoğu travesti yerine tercih etmek trans erkek olmak hakaret düşünen kadınlarda tedavi, bu yüzden söylemek gerekir travesti ve travestilerin . Böylece, olarak tanımlanabilir bir travesti insanlar “deneyim kağıtları cinsiyet kadın, ama erkekler kadar ya da kadın olarak tespit yok, ama üçüncü bir cinsiyet ya da olmayan cinsiyet üyeleri olarak”.

“Transeksüel”, “t-girl” transeksüel ve bebek olarak travesti diğer popüler isimler de vardır.